PUBG mobile eğil dürbün açma

PUBG KASMA SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Genel Teknoloji

TELEFON VE PC DE PUBG’yi nasıl daha iyi oynayabilirsiniz? GELİN BİRLİKTE ÇÖZELİM

Playerunknown’s Battlegrounds son iki yıla damgasını vuran oyun oldu. Artık akıllı telefonlar ve tabletlerde de oynanabilen PUBG, bu tarz oyunlara meraklı olanların başından kalkamadığı bir yapım haline geldi. Oyunun gerek akıllı telefonlar gerekse bilgisayarlar için epey sistem zorlayıcı bir yapısı var. Bundan dolayı birçok kişi PUBG kasma sorunundan kurtulmaya çalışıyor. Eğer siz de bu sorundan istiyorsanız bu listemizin işinize yarıyacak olması bizleride sevindirmiyor değil. Önce PUBG Mobile, ardından PUBG PC sürümü için PUBG kasma sorunu çözümleri listemiz karşınızda.

PUBG

PUBG Mobile kasma sorunu için mobil cihazınızın RAM’ini rahatlatın

Akıllı telefonlar ve tabletler, özellikle de Android işletim sistemiyle çalışan mobil cihazlar RAM tüketimi konusunda epey problemlidirler. Arka planda çalışan uygulamalar sistemin RAM miktarını acımasızca harcarlar. Eğer PUBG Mobile’in yükleme sürelerinin uzunluğundan ve oyun içi kasma sorunlarından şikayetçiyseniz bir RAM boşaltma uygulaması edinin. Eğer mobil cihazınızda ön yüklü olarak gelen bir RAM rahatlatma uygulaması varsa hiç ekstra uygulama yüklemeyin, elinizdeki uygulamayı kullanın. Oyuna girmeden önce sistemin RAM’ini boşaltırsanız PUBG Mobile’de nispeten daha yüksek performans alacaksınız.

PUBG

PUBG Mobile için mobil cihazınızın depolama alanında olabildiğince geniş boş alan açın

Mobil cihazlarda yaklaşık olarak 1,5 GB boş alan gereksinimine sahip olan PUBG Mobile, bu gereksinimle yetinmeyip daha fazlasını istiyor. Mobil cihazınızın depolama alanında ne kadar fazla boşluk varsa oyun o kadar rahat çalışıyor. Sistemin de depolama alanını aktif olarak kullandığını düşünürseniz bu oyunu rahatça oynamak için en az 2-3 GB arası boş alanı hazır tutmanız gerekiyor. Öncelikle mobil cihazınızda çok kullanmadığınız uygulamalardan kurtulun ve yıllardır yüzüne bakmadığınız fotoğrafları ve videoları ortadan kaldırın.

PUBG

PUBG Mobile kasma sorunu yaşamamak için grafik ayarlarını “Orta” ya da “Düşük” seçeneklerine getirin

RAM’i ve depolama alanını rahatlatmanıza rağmen PUBG kasma sorunu devam ediyorsa oyunun Ayarlar menüsünde yer alan Orta ya da Düşük grafik ayarlarını tercih edin. PUBG Mobile, piyasadaki birçok akıllı telefon ve tablet için son derece zorlayıcı grafik detaylarına sahip bir oyun. Bu yüzden oyunun performansını artırmak adına görsel kaliteden taviz vermekten kaçınmayın. Sonuçta bu bir online hayatta kalma oyunu. Eğer oyunun en büyük keyfi olan “kazanma” hissini yaşamak istiyorsanız grafik detaylarınızdan feragat etmek durumundasınız.

PUBG

Çözünürlük ayarları değiştirilebilen bir akıllı telefon kullanıyorsanız çözünürlüğü düşürmeyi deneyi

PUBG KASMA PROBLEM ÇÖZÜMÜ Samsung’un yeni nesil Galaxy S ve Note serisi akıllı telefonlarıyla birlikte piyasadaki bazı diğer Android cihazlarda ekran çözünürlüğünü düşürme seçeneği bulunuyor. Cihazın “Ayarlar” menüsünde “Ekran” alt menüsü içerisinde bulunan “Ekran Çözünürlüğü” menüsüne ulaşarak telefonunuzun ekran çözünürlüğünü düşürebilirsiniz. PUBG Mobile gibi detaylı mobil oyunlar QHD ya da WQHD çözünürlükte epey yavaş çalışacaktır. Eğer bu imkana sahipseniz mobil cihazınızın çözünürlüğünü 720p’ye düşürüp oyunun performansını belirgin şekilde artırabilirsiniz.

PUBG

PUBG kasma sorunu bilgisayarda yaşanıyorsa önce oyunun sistem gereksinimlerine dikkatlice göz atın

PUBG KASMA PROBLEM ÇÖZÜMÜ birde Bilgisayar oyunları çeşitli sistem gereksinimlerine sahiptir. Bazı oyunlar minimum sistem gereksinimlerinin altındaki bilgisayarlarda da çalışırlar, ancak bu çalışma düşündüğünüz gibi akıcı bir çalışma olmaz. PUBG’nin bilgisayarlarda hangi sistem gereksinimlerine sahip olduğunu aşağıdaki listelerden öğrenebilirsiniz.

PUBG

PUBG kasma sorunu devam ediyorsa temizlik

Burada bahsettiğimiz temizlik, mobil cihazlarda verdiğimiz tavsiyelerin aksine RAM boşaltma ya da depolama alanında yer açma değil. Bilgisayarınızın fiziksel temizliği, oyunların performansını yükseltme konusunda düşündüğünüzden çok daha fazla olumlu etki yaratabilir. Eğer güçlü ama birkaç yıllık bir bilgisayara sahipseniz bilgisayarınızın soğutucu fanları tozla dolmuş olabilir, işlemci ve ekran kartınızın termal macunları kuruyup beton kıvamına gelebilir. İyi bir oyun performansı için bilgisayarınızın kasasını açın, eğer konuya hakimseniz tüm parçaları çıkarıp güzel bir temizlik yapın. Eğer bilgisayar donanımlarına ustalık seviyesinde hakimseniz işlemci soğutucunuzun ve ekran kartı soğutucunuzun termal macunlarını tazeleyin.

PUBG

PUBG sistem gereksinimlerini ucu ucuna karşılayan bir bilgisayara sahipseniz grafik detaylarınızdan

Amansız bir rekabet ortamına sahip olan PUBG’de en küçük bir tekleme, en ufak bir kasma aniden ölmenize sebep olabilir. Eğer bilgisayarınız oyunun ancak minimum sistem gereksinimlerini karşılayacak güçteyse grafik ayarlarınızdan taviz vermekten çekinmeyin. Oyun ne kadar iyi görünüyor olursa olsun sürekli ölerek keyif almanız mümkün değil bunu unutmayın.

PUBG

İyi bir soğutma sistemine sahipseniz donanımlarınızı overclock yapmayı deneyin

PUBG KASMA PROBLEM ÇÖZÜMÜ birde Overclock ya da bilinen Türkçe karşılığıyla hız aşırtma, yaşlanmaya yüz tutmuş bilgisayarlar için iyi bir performans çözümü olabilir. Özellikle işlemci darboğazı yaşayanlar ya da bilgisayarının potansiyelini biraz daha verimli kullanmak isteyenler PUBG kasma sorununun üstesinden gelmek için overclock yapmayı deneyebilirler. Bu işlemi ileri seviye kullanıcılar BIOS üzerinden, standart kullanıcılar ise MSI Afterburner gibi nispeten kolay kullanımlı yazılımlar üzerinden yapabilirler. Eğer konu ilginizi çektiyse MSI Afterburner’ı bu bağlantıdan indirip deneme yapmaya başlayabilirsiniz. (Listelist

PUBG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir