Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Bulunması ve Derhal Kızarmaya Başlaması

Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Bulunması ve Derhal Kızarmaya Başlaması

KADINCA Sağlık ve Yaşam
Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Bulunması ve Derhal Kızarmaya Başlaması

Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Var NE Yapmalıyız?

Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Bulunması ve Derhal Kızarmaya Başlaması Hepimiz biliyoruz ki, kadınlarda üreme sisteminden ve bazı cinsiyet özelliklerinden sorumlu olan östrojen kadınlarda birincil seks hormonudur. Bu yüzden hormonlarımızın dengesini bozan ve her türlü sağlık sorununa neden olan toksinlere sürekli maruz kaldığımız için bu hormonun seviyelerini dengede tutmak çok önemlidir.

Kişinin östrojen seviyeleri normalden yüksek olursa östrojen baskınlığı ortaya çıkar. Östrojen baskınlığı, zamanında çözülmezse çok sayıda sağlık sorununa yol açabilecek ciddi bir sağlık sorunudur. Çözmek için önce erken belirtileri tanımamız ve daha fazla komplikasyonu önlemek için zamanında tepki vermemiz gerekir.


Aşağıda östrojen baskınlığının en yaygın 10 belirtisini bulacaksınız:

  • Şiddetli PMS belirtileri;
  • Düşük libido;
  • Saç kaybı;
  • Zayıf metabolizma;
  • Uykusuzluk hastalığı;
  • Sürekli yorgunluk;
  • Kilo almak;
  • Tiroid bozuklukları;
  • Bilinç kararması;
ÖSTROJEN HORMONU EKSİKLİĞİ

Düzensiz ve ağır adet dönemleri.
Hormonal ilaçlar ve terapi almadan östrojen seviyenizi düşürmenin ve vücudunuzdaki hormonal dengeyi eski haline getirmenin yolları vardır.

Ksenoöstrojenlere maruz kalmaktan kaçının Ksenoöstrojenleri

duydunuz mu? Genellikle plastik şişelerde, Tupperware’de, organik olmayan süt ürünlerinde, BPA kutularında ve musluk suyunda bulunurlar. Vücudumuzdaki östrojen etkilerini taklit ederler ve bu hormon seviyelerini çatıdan yükseltirler. Hormonal dengesizliği önlemek istiyorsanız, bu ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Toksinleri ve kimyasalları ortadan kaldırın
Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Bulunması ve Derhal Kızarmaya Başlaması
Vücudunuz tüm toksinleri ve kimyasalları sisteminizden etkili bir şekilde temizlerse, östrojen baskınlığından kaçınabilirsiniz. Bunu yapmak için sağlıklı bir diyet izlemeniz ve lenf akışınızı iyileştirmeniz gerekir. Vücudunuzu nemlendirmek için bol miktarda su için ve östrojen seviyelerinizde uygun bir dengeyi sağlamada etkili oldukları için probiyotikleri tüketin.

Sauna aynı zamanda toksinlerin yok edilmesini teşvik etmek için son derece verimli bir yoldur, kuru fırçalama ise lenf akışınızı önemli ölçüde artırabilir.

Optimal karaciğer sağlığı
Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Bulunması ve Derhal Kızarmaya Başlaması
Karaciğeriniz optimum seviyede çalışmazsa, kimyasalları ve toksinleri sisteminizden temizleyemez. Bu kaçınılmaz olarak hormonal dengesizliğe ve benzer sağlık sorunlarına yol açacaktır. Karaciğeriniz düzgün çalışıyorsa, vücudunuzdaki aşırı östrojen seviyelerini zayıflatabilir ve idrar yoluyla temizleyebilir.

Vücudunuzda Çok Fazla Östrojen Bulunması ve Derhal Kızarmaya Başlaması Karaciğer fonksiyonunuzu desteklemek için bol miktarda su içmeniz ve sağlıklı bir beslenme rejimini takip etmeniz gerekir. Soğan, sarımsak, lahana, pancar, brokoli, enginar ve yapraklı yeşillikler gibi gıdalar karaciğer fonksiyonunuzu önemli ölçüde artırabilir, böylece bol miktarda tüketmelisiniz. Karahindiba kökü, süt devedikeni ve matcha gibi otlar da karaciğer fonksiyonlarını teşvik eder, bu yüzden onları diyetinize tanıtmayı da düşünün. Alkol alımını en aza indirin ve aşırı yemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir